posadzki domowe poznań

Mikrocement z Poznania - trwały sposób na wykończenie powierzchni

Mikrocement dostępny w naszej firmie z Poznania to najnowszy trend w wykończeniu powierzchni posadzek. Jego podstawową cechą jest możliwość układania go na nawierzchniach bez konieczności stosowania różnego rodzaju przerw i dylatacji. Dzięki takiemu rozwiązaniu powierzchnia jest jednolita i spójna. Łatwiej również zachować na niej czystość, ponieważ w przeciwieństwie do innych posadzek, gdzie występują różnego rodzaju przerwy czy szczeliny, nie dostaje się kurz i zabrudzenia. Dzięki temu można łatwiej utrzymać czystość i trwałość takiej nawierzchni. Jednolita płaszczyzna lepiej prezentuje się także wizualnie. Wydaje nam się bardziej praktyczna i spójna, przez co łatwiej wkomponować ją w aranżacje przestrzeni.
posadzki dekoracyjne poznań
posadzki epoksydowe poznań

Jakie jest zastosowanie mikrocementu?

Mikrocement zdobywa coraz większe uznanie wśród architektów i projektantów. Jego uniwersalne zastosowanie i praktyczne właściwości, pozwalają użyć go niemal w każdym pomieszczeniu, podkreślając i nadają mu wyjątkowy charakter. Różnorodność faktur, wykończeń i kolorów powoduje, że jest dobrą alternatywą dla posadzek żywicznych czy poliuretanowych. Zastosowanie mikrobetonu jest niezwykle szerokie. Wybierany jest w biurach, galeriach, halach przemysłowych, magazynach, sklepach, kawiarniach, restauracjach, a także w domach, na klatkach schodowych i w wielu innych miejscach.


Sposób aplikacji mikrobetonu

Mikrobeton możemy kłaść na dowolnej powierzchni, dzięki czemu nie musimy jej wcześniej zrywać i wykonywać dodatkowych prac polegających na usunięciu starej płaszczyzny. Mikrocement położymy na płytkach, panelach, deskach, płytach karton-gips, na powierzchniach szklanych, metalowych czy plastikowych.

Mikrobeton zwany również mikrocementem jest innowacyjnym materiałem wykończeniowym dla posadzek, ścian. Mikrocement występuje również pod nazwami mikrobeton, futubeton, czy sicon. Często jest też wyszukiwany pod hasłami mikrocement Poznań, posadzki mikrocementowe Poznań, posadzki mikrobetonowe Poznań, mikrocement Wielkopolska, czy posadzki mikrocement Poznań.

Cechy posadzki z mikrocementu

Użytkowanie mikrocementu jest bardzo przyjemne i praktyczne. Mikrocement nie alergizuje, jest miły w dotyku, łatwy w czyszczeniu i konserwacji. Inną zaletą mikrocementu jest jego odporność na warunki atmosferyczne i codzienne użytkowanie. Dzięki temu mikrocement sprawdzi się zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz pomieszczeń. Dlatego też jest często wybieranym materiałym zarówno w przemyśle, jak i prywatnych domach.

Zastosowanie mikrocementu w mieszkaniu

Mikrocement wyobrażamy sobie często jako betonowe, chropowate wykończenie powierzchni. Jak zatem może ono sprawdzić się w mieszkaniu?

Otóż nic bardziej mylnego. Na powierzchni mikrobetonu możemy uzyskać niemal dowolną fakturę, gładką lub chropowatą i niemal nieograniczone rozwiązania kolorystyczne. To zapewni nam możliwość wpisania się w dowolny wystrój przestrzeni. Mikrocement może być nowoczesny, loftowy, minimalistyczny, elegancki i praktyczny.
posadzki poliuretanowe poznań